Krzyżowanie rozell

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Grzegrzu
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 15:04
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska

Krzyżowanie rozell

#1

Post autor: Grzegrzu » ndz lip 14, 2013 15:09

Mam pytanie, mam rocznego samczyka Rozelli Królewskiej przechodzi właśnie przepierzenie, Chciał bym mu kupić samiczkę ale Rozellę Białolicą czy mogę ? będą się rozmnażać i dogadywać ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 2037
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » ndz lip 14, 2013 17:19

Po co :shock: kup królewską, po co tworzyć mieszance :-x

Grzegrzu
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 15:04
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska

#3

Post autor: Grzegrzu » ndz lip 14, 2013 17:21

Chcę inny kolor a nie wiem jakie są mutacje kolorów Rozelli Królewskiej ? a bardzo podobają mi się mutacje Białolicej

Grzegrzu
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 15:04
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska

#4

Post autor: Grzegrzu » ndz lip 14, 2013 17:31

I chciał bym wiedzieć czy ktoś wie czy będą się dogadywały żeby piórek nie wyrywały sobie :)

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#5

Post autor: coco39 » ndz lip 14, 2013 18:27

Zgadzam sie z Al,.
Jeśli chodzi o mutacje barwne penantów to ich gama jest o przynajmniej kilkanaście rodzaji większa aniżeli białolicych licząc szeki cynamony itd. Więc twój argument aby stworzyć hybrydę aby otrzymać ładną barwę ptaka mija się z celem.Ponadto musisz wiedziec iz hybrydy(krzyżówka dwóch róznych gatunków) są z regóły dużo mniej odporne na choroby infekcje a śmiertelność ich jest wysoka.
Dlatego zastanów się zamnim dla zaspokojenia swoich chęci doprowadzisz być moze do cierpienia ptaki. Troszku "ciężko" Grzegrzu, napisałem ale nie bierz tego jako atak na ciebie ja tylko chcę ci zobrazować co sie moze stać.Dlatego zachęcam cie do kupna samiczki jednak penanta mutacja do wyboru do koloru koszt nie za duży a zachowanie czystości gatunku wręcz bezcenne :-D
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#6

Post autor: LUKA » ndz lip 14, 2013 18:53

Również nie widzę potrzeby krzyżowania królewskich z białolicymi, co byś zrobił z młodymi jak już by były. Lepiej dokup partnera z królewskich i będziesz bardziej zadowolony z efektów.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Grzegrzu
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 14, 2013 15:04
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska

#7

Post autor: Grzegrzu » ndz lip 14, 2013 19:24

Czy ktoś z Forum ma do sprzedania Rozellę Królewską samiczkę innej barwy niż czerwono niebieską w Województwie Opolskim ? Dzięki za odpowiedzi, od niedawna mam Rozellę wcześniej posiadałem tylko nimfy i mniejsze papużki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla rozelli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości