Woliery - budowa

Odpowiednie pomieszczenia to podstawa dla zdrowia ptaków. Spędzają tam całe życie.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

pysia34

#81

Post autor: pysia34 » wt lip 27, 2010 15:32

http://www.garnek.pl/pysia34/10285151/papugi-w-wolierz
http://www.garnek.pl/pysia34/10098990
http://www.garnek.pl/pysia34/10098655/z ... la-woliera
moja woliera jeszcze przed jesienią przejdzie transformacje-zabudowa wnęki tak aby powstało pomieszczenie i poliwęglan od zewnątrz aby utrzymać ciepło, aloe ptaki mają się w niej świetnie, choć dewastacja trwa w pełni :-)
różnica zasadnicza polega na tym, że moja woliera jest hobbystyczna a wasze hodowlane:-) to tak jakby porównywać osobówkędo wypadów na miasto do traka na codzienne dostawy towaru do osiedlowego sklepu-dwie różne zupełnie kategorie :-)
w mojej ptaki się bawią w waszej p.... :-) hhihihihi

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#82

Post autor: szkot » wt lip 27, 2010 15:53

Jedne i drugie woliery są rewelacyjne,naprawde.Jednak miska woliery są duzo bardziej estetyczne i ciekawiej sie je oglada.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1902
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#83

Post autor: Al » wt lip 27, 2010 16:00

szkot, Bo to są woliery hodowlane a nie woliery do podziwiania ptaków

pysia34

#84

Post autor: pysia34 » wt lip 27, 2010 16:16

Szkot miśka wolierki w zasadzie nazwałabym klateczkami...ptaki tam się mnożą a nie latają i bawią. Wykonanie super. Tylko popatrz na wielkość, jakoś nie wyobrażam sobie upchnięcia w takie coś Kakadu, czy chociażby jednej lory :-)
misiek jakie są wymiary jednej "komórki" wolierowej?
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 18:53 przez pysia34, łącznie zmieniany 1 raz.

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#85

Post autor: MisiekPapuga » wt lip 27, 2010 16:49

No i pięknie - Tak trzymać :)
2m na 90cm szeroka na 2 metry wysoka... dla pary rudosterek w sam raz..
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 18:52 przez MisiekPapuga, łącznie zmieniany 1 raz.
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#86

Post autor: MisiekPapuga » wt lip 27, 2010 20:30

Tak z ciekawości jakich wymiarów jest ta osmiokatna woliera Pysiu i co tam fruwa??
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

pysia34

#87

Post autor: pysia34 » wt lip 27, 2010 21:02

6 m średnicy a zamieszkują ją dwie kakadu i 4 barwnice vel lory wielkie :-)
docelowo zostanie albo para kakadu, albo grupa 6 barwnic
jak wybuduję kolejne woliery :-)
Narazie kakadu są młode i nie wykazują agresji względem lor, może się to zmienić gdy dojżeją więc perspektywicznie powstanie jeszcze kilka wolier:-)

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#88

Post autor: MisiekPapuga » wt lip 27, 2010 23:53

no widzisz 6m średnicy dla 6 dużych papug (powiedzmy 3 par) , to u mnie masz 2 metry i jedną parę.. czyli przelicznik podobny i to ile mniejszych papug - rudosterka ma maks 20 cm. Wiec nie widzę tu za dużej rewelacji. Też mam wylotke 5x5na 3m wysoką, woliera musi być dopasowana do konkretnego gatunku papug i taka jest prawda.
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

pysia34

#89

Post autor: pysia34 » śr lip 28, 2010 08:23

Misiek nie neguje twoich warunków znam warunki w hodowlach i byłoby super gdyby wszystcy mieli takie jak ty :-)
Ja jestem prostym trzymaczem i serce by mi pękło gdybym miała je w takich....
nawet drobnica ma szklarnie 4,2m długą 3,6szeroką i do tego dwie wylotki kolejne metry i wszystko otwarte tak aby mogły latać wkoło :-)
Po prostu różne są nasze cele.
Przyznam ci się że znajomy hodowca kupił kiedyś jedno koło sznurkowe do zabawy swoim 80-100 papugom?
W hodowlanych wolierach żadko widuje się zabawki aby ptaki się nie nudziły, nawet liny widuje się żadko :-(
Cele i warunki determinują wystrój pomieszczeń. Nigdy nie dojdziemy do porozumienia, bo patrzymy z innych punktów odniesienia. Twoje woliery są super wykonane, świetne karmidła - moje się dopiero robią z nierdzewki. Idąc twoim tokiem myślenia skoro kakadu ma 46 cm i lory 38cm a rudosterka 25cm to twoje mają na osobnika 0,9m a moje mają 4,6m więc nawet biorąc pod uwagę mnożnik wielkości papugi nijak sie to ma do siebie :-(
Jeszcze raz jednak dodam -inne cele. W celach hodowlanych sama nie trzymałabym w większych pomieszczeniach. Hodawca żadko jednak siada na leżaku w wolierze i bawi się z ptakami .... :-) hihihihihi w twoich bym zwariowała bo mam klaustrofobię :-)
Nie mniej bardzo ale to bardzo podoba mi się ich wykonanie :-) Widziałam takie woliery w Niemczech. Koszty ogromne. Sama myślę o zrobieniu tych do szczytu na profilach aluminiowych jak ogród zimowy , nie wiem jednak czy podołam finansowo :-( no i czy profil oprze się dziobom moich szaleńczych ptaszków :-) Chociaż w zasadzie się nie nudzą i nie dobierają do rzeczy , do których nie powinny. W zoo berlińskim kakadu dobierały się do profili ... ale co miały robić z nudów :-( nawet kawałka liny nie miały.

MisiekPapuga
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 24, 2008 10:01
Ptaki które hoduję: Rozelle, Aleksandretty, Ary, Kakadu, Rudosterki, i parę innych
Lokalizacja: KRAKÓW / Tomaszowice
Kontakt:

#90

Post autor: MisiekPapuga » wt sie 03, 2010 20:35

Nie moje ale miałem ostatnio możliwość zwiedzenia takiej hodowli:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


więcej u mnie na stronie (nie chce mi sie przeklejac wszystkiego)
www.CentrumHodowlane.pl oraz www.hodowlapapug.com - nowa odsłona strony - po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Klatki woliery i szklarnie dla aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości