Rozwój aleksandretty większej

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Rozwój aleksandretty większej

#1

Post autor: Grzegorz » czw cze 04, 2009 22:23

Nie wiem czy uda mi się wszystko tak ładnie opisać jak Michałowi, ale przynajmniej się postaram napisać cokolwiek :-)
Zdjęcia niestety robione są telefonem komórkowym i przykro mi, ale nie widać na pierwszych prawie nic. Nie chciałem używać aparatu fotograficznego żeby nie straszyć rodziców, ale może kiedyś poprawię jakość... Jajko aleksandretty większej nie jest dużo większe od jajka aleksandretty obrożnej. Dla porównania poniżej zdjęcia - od lewej - nimfa, aleksandretta obrożna, aleksandretta większa. Jednak maluszki rosną w niesamowicie szybkim tempie i z dnia na dzień przybieraja na wadze.

Obrazek

Pierwsze młode wyklulo się 20.05, na poniższym zdjęciu piskle ma już jeden dzień
Obrazek

Kolejne kluły się co dwa dni, w sumie jest ich 3

Poniżej zdjęcie - pisklę 5-dniowe

Obrazek
Obrazek

Dalej już ma 7 dni

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej juz 14

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecnie najstarsze ma 15 dni i zaczynam mieć problemy żeby utrzymać je spokojnie :-)

Obrazek

Może nie jestem najlepszym fotografem, ale bardziej starałem sie nad tym aby rodzice się nie wściekały niż nad robieniem zdjęć. Jednak mam nadzieję że uda sie Wam przynajmniej cokolwiek dojżeć... :-)

ciąg dalszy innym razem...
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: Grzegorz » wt cze 09, 2009 20:26

Dziękuję :-) a Tobie Bogusiu zrobię na złość :-P

Poniżej maluszki 20-to dniowe, są już coraz bardziej ruchliwe i zaczynają powoli łapać kolorki...

Obrazek
Obrazek
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#3

Post autor: Grzegorz » pn lip 06, 2009 15:11

I po dłuższej przerwie kolejne zdjęcia...

A tak wyglądają dwa dni później
Obrazek

Ten pisklaczek ma już 25 dni
Obrazek

Kolejne zdjęcia to aleksy 32-dniowe rosną jak na drożdżach i przypominają już papugę :-)
Obrazek
Obrazek

36 dni
Obrazek

40-dniowe maluchy :-)
Obrazek
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: Grzegorz » wt lip 07, 2009 16:50

I koleja partia...aleksy maja 65dni i potrafią już podtrzymywać pokarm w pazurkach
Bitwa o marchewkę ;-)
Obrazek

Jedna z nich może zostanie fotografem :-P
Obrazek


Obrazek
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#5

Post autor: Michallip » śr lip 08, 2009 21:18

Jakie świetne, zupełnie jak moje alki, tylko sporo większe :)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: Grzegorz » czw lip 16, 2009 14:29

No troszkę większe :-) znoszą jednak mniej jajek a podczas dorastania głowy szczególnie samców ciążą na tyle że pisklaki na początku nie bardzo radzą sobie z podnoszeniem głowy do góry i śpią "na leżąco" :-)
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#7

Post autor: Boguśka » pt lip 17, 2009 01:13

Miałam okazje to zobaczyć i udokumentować :shock: ale kiedy patrzyłam z Wojtkiem na tą samiczke myśleliśmy że coś jej się stało
Załączniki
aleksy.JPG
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#8

Post autor: Boguśka » pt lip 17, 2009 01:24

Aleksy Grześkowe również były na zjeździe i miały okazje być rozpieszczane przez nas wszystkich a Wojtek to je nawet dokarmiał przy okazji karmienia swoich(raz nawet mojej Melisce dane było zjeść resztki papki :mrgreen: )Są już ładnie- choć nie wszędzie opierzone,ale są jeszcze bardzo nieporadne i dopiero uczyły się koordynacji dzioba z łapkami

P.S.Mam nadzieje,że admin nie ma mi za złe :-D że się troche wtrąciłam
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#9

Post autor: Grzegorz » wt lip 21, 2009 21:03

Nie, nie mam Ci za złe :-) tylko takiego sierotę i nieogolonego mnie wstawiłaś? :-P
Faktycznie, śpią w nietypowy sposób. Na dzień dzisiejszy są juz w pełni usamodzielnione, śpią juz na żerdkach, są w całości opierzone (piórka ogonowe jeszcze nie mają całkowitej długości) i chociaż jeszcze niechętnie to już nieźle latają:-) oczywiście dalej dostają z ręki, ale już tylko owoce i warzywa.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości