Piona niebieskogłowa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
JustynaJ
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 03, 2015 16:47
Ptaki które hoduję: Piona
Lokalizacja: Rybnik

Re: Piona niebieskogłowa

#21

Post autor: JustynaJ » wt cze 04, 2019 11:55

Ad1) Piony to dość łagodne ptaki i nie powinny być problemem przy dzieciach, jednak dzieci powinny przyć "przeszkolone" do kontaktów z papugami.
Ad2)Uważam, że parkę. Piony nawet w parze sa przywiązane i lubią domowników ( oprócz okresu lęgowego, kiedy to juz aż tak nie lubią, ale na szczęście są to okresy przejściowe ;) )
Ad3) Odpowiem sloganowo, czyli "im wieksza tym lepsza". Wg mnie przynajmniej ten metr długości, 80cm-metr szerokości , choć osobiście, mimo, że mam w domu pokój dla pion - mają zawsze otwartą klatkę o długości 190cm i szerokosci 85cm (cos koło tego). Oprócz klatki i jak najczęstrzych lotów warto pomyśleć również nad jakąś wolierą na zewnątrz badz osiatkowaiem balkonu. Słońce jest dla nich bardzo ważne.
Ad4) Możesz sprawdzić na parrotplanet.pl, parrotshop.de lub samemu zrobić lub zlecic zrobienie klatki wg własnych wymiarów ( chęsto ludzie robią bardzo fajne "klatko-woliery" np z aluminium
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#22

Post autor: Figa » wt cze 04, 2019 12:38

Jest też pan który robi klatki . woliery do domu jak i zewnętrzne, sama u niego zamówiłam i jestem bardzo zadowolona, zrobi wedle Twojego zlecenia, cena bardzo znośna, znajdziesz go na fb pan Piotr Adamczyk centrum klatek https://www.facebook.com/piotr.adamczyk.14418
Co do trzymania w pojedynkę, czy w parze, to zawsze lepiej jak ma towarzystwo, jak nie zalerzy ci na rozmnażaniu, to możesz kupić dwie samiczki, bedą się przyjaźnić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie-zdrowie-hodowla ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości