Strona 1 z 1
rudosterki
: pt lip 20, 2007 21:38
autor: Michallip
Witam! Niedawno zakupiłem pare rudosterek brązowouchych. Ptaszki mimo, że są niewiele większe od nierozłączki są bardzo milutkie i ciekawie się zachowują. Mam jednak pytanie. Z tego co znalazłem w necie papuzki te powinny byc całe zielone. U mnie natomiast jedna ma raczej odcien brązowo-oliwkowy (fotka nizej) Czy to juz mutacja barwna?
Druga spraw polega na tym, że rudosterki nocują w budce. Nie byłoby w tym nic dziengo gdyby nie fakt, że prawie całą noc w niej drapią, tuptają itp. Czasem aż w nocy się przebudzą bo dźwięki są naprawdę głośne. Budki raczej nie będę im zdejmować, ale cały zapas trocin, który w niej umieściłem aby nieco wyciszyć dzwięki został "eksmitowany" w przeciągu kilkunastu minut od włożenia. Pytanie: Czy Wasze rudosterki tez tak hałasują w nocy?
Ptaszki to parka, która dobrła się z grupy kilku osobników. Mają około 1,5 roku.
: sob lip 21, 2007 18:31
autor: JC
Zrób dokładne zdjęcia i opisz bardzo dokładnie ich ubarwienie, bo to mogą być ptaki róznych gatunków lub mieszańce.
: ndz lip 22, 2007 00:02
autor: Michallip
Dla mnie to one i tak są piękne i chyba nawet dobrze, że różnią się ubarwieniem - przynajmniej można je rozróżnić

Postaram się zrobić kilka fotek jutro ale papugi są straszeni szybkie

: ndz lip 22, 2007 20:48
autor: Michallip
: ndz lip 22, 2007 22:00
autor: JC
Fotki muszą być wykonane w słonecznym świetle, sztuczne zmienia barwy. Ważne jest też spód ciała, ogon. Rózniece między gatunkami tkwią w minimalnych szczegółach, a są jeszcze pogatunki.
: czw sie 09, 2007 21:27
autor: Michallip
JC - ponizej zdjęcie rudosterek, które udało mi się wykonać dzisiaj. Porownując fotkę z rzeczywistością barwy raczej nie zostały mocno zniekształcone przez oświetlenie/aparat. Mam zatem pytanie - czy moje rudosterki to dwie odmiany barwne czy też może różne (pod)gatunki. Jedna jest wyraźnie zielona (z wierzchu) druga bardziej oliwkowa (zdj. powyzej).
pozdrawiam

: czw sie 09, 2007 22:05
autor: JC
Obie wyglądają na brązowouche. Niby ten gatunek ma 2 podgatunki ale odcień zieleni maja ten sam? Całkiem możliwe, że to mutacja. Jednak dopiero po wyglądzie ich młodych można by to stwierdzić.
: czw sie 09, 2007 22:43
autor: Gerard
U tej rudosterki (brązowouchej) podawane jest istnienie mutacji o nazwie "oliwkowa".
Nic nie wiem o dziedziczeniu.
Po wyglądzie ich młodych też nie zawsze sie da stwierdzić( np .wykluczyć mutację) ,gdyż jeżeli byłaby to mutacja recesywna to młode będą bez mutacji . Gdyby to była dominująca a papuga jednofaktorowym mutantem to też wśród młodych może nie być mutacji.
Ciekawe to bardzo bo pappugi wyglądają inaczej.
Jedyna droga do stwierdzenia mutacji to krzyżowanie , odchów młodych i.....odrobina szczęścia że wśród młodych będą "oliwkowe" , ale jeżeli nie to trzebaby dalej próboiwać krzyżować młodego np. z rodzicem mutacyjnym. Pozdrawiam
Ps. Michał wiesz cos może o rodzicach tego oliwkowego , masz kontakt z poprzednim włascicielem?
: czw sie 09, 2007 22:53
autor: JC
: sob sie 25, 2007 20:29
autor: Diana
witam

mam mieć we wrześniu rudosterke lepide, widziałam zdjęcia małych,są po prostu śliczne, ale jak rozpoznać ,który to chłopak, a która dziewczyna ,dla mnie to czarna magia,w krótkim czasie chcę dokupić do pary drugą rudosterke i co będzie jak będą dwie dziewczyny? (albo odwrotnie) pomóżcie!!!, bo hodowca od którego kupuję powiedział ,że nie można rozpoznać w wieku pięciu miesięcy............
: sob sie 25, 2007 20:45
autor: JC
W wieku 5 lat też nie można - tylko badanie endoskopowe lub DNA.
: pn sie 27, 2007 13:52
autor: Lukasz
witam mam pytanie ktore z papug moga przebywac same bez partnera ???
: pn sie 27, 2007 14:01
autor: Iwona346
Papuga ręcznie karmiona często nie toleruje ptasiego towarzystwa. Wtedy jej jest potzrebne ludzkie towarzystwo non stop - niestety mało który człowiek jest jej w stanie to zapewnić.
Wszystkie gatunki papug są stworami stadnymi i towarzystwo jest im niezbędne do zycia. Samotne robią się apatyczne, smutne i bardzo cierpią.
Pozdrawiam