Strona 1 z 1

Wyrejestrowanie ptaków

: pt sty 27, 2012 01:38
autor: nenufarek88
Witam
Chciałem sie zapytać jak wyglada proces wyrejestrowania ptaka. Czy jak sie zgłasza do Starostwa to czy podaje sie komu przekazuje się ptaka do dalszej hodowli czy takich danych sie nie podaje??

Albo jak jest w przypadku, gdy nieszczęśliwym trafem owy ptaszek padnie( przez chorobę) to co wtedy się robi??? proszę o odpowiedź:)

: pt sty 27, 2012 13:22
autor: coco39
Wypisujesz odpowiedni druk w którym piszesz co (gatunek) oraz ile szt danego gatunku chcesz wyrejestrowac oraz wszystkie z tym związane detale czyli nr dok.rejestracyjnego tych ptaków/ptaka oznaczenie stałe itd.
Nie podajesz dlaczego ptaki chcesz wyrejestrować i nic za to nie płacisz.
Do 2 tygodni powinienes dostać powiadomienie o wykreśleniu z rejestru ptaków.

: śr lut 01, 2012 10:05
autor: MisiekPapuga
U mnie jest inaczej ;) (ale to chyba nikogo nie dziwi)
Za wyrejestrowanie jeżeli chcesz otrzymać druk placisz 17 zł, jezeli nie to nic nie placisz.
Ustawodawca nie przewidział żadnych kar za niewyrejestrowanie padłego lub sprzedanego ptaka :D

Re: Wyrejestrowanie ptaków

: ndz kwie 29, 2018 12:39
autor: xyz
czy te przepisy sa aktualne? czy nie trzeba przy wyrejestrowaniu padlego zwierzecia posiadac zaswiadczenia od weterynarza o jego smierci?

Re: Wyrejestrowanie ptaków

: ndz kwie 29, 2018 18:31
autor: pawlik16
U nas tez za wyrejestrowanie się płaci 17 zł

Re: Wyrejestrowanie ptaków

: ndz kwie 29, 2018 23:28
autor: xyz
a czy jest to obowiazkowe? czy musi tu byc jakies zaswiadczenie od weterynarza czy wystarczy tylko zglosic ze zwierze zdechlo?

Re: Wyrejestrowanie ptaków

: wt maja 01, 2018 14:21
autor: Al
u mnie tylko sie zglasza i wypisuje wniosek