ara ararauna

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-

pawel800727
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 28, 2011 17:48
Ptaki które hoduję: senegalka, żako kongijskie
Lokalizacja: Dublin

ara ararauna

#1

Post autor: pawel800727 » pn lis 28, 2011 18:09

Witam serdecznie.
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat zakupu ary ararauny. A wiec mam możliwość zakupu 1,5rocznej papugi, jest ona ręcznie wykarmiona bardzo towarzyska. Jest na sprzedaż ponieważ właściciel nie ma odpowiedniej ilości czasu na opiekę nad nią. Po wizycie u niego papuga jest bardzo przyjazna, po dokładniejszych "oględzinach" wygląda na zdrową. Jak myślicie czy mogą być z nią problemy dotyczące jej zachowania, ewentualnej agresji itp po zmianie właściciela.

pozdrawiam
Pawel

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#2

Post autor: glizda177 » pn lis 28, 2011 20:17

kłopoty mogą być z każdym ptakiem możesz kupić papugę dopiero usamodzielnioną i bedzie z nia kłopot albo 10 letnią i bedzie spokój .Zależy od temperamentu .Ja osobiście mogłabym kupić nawet kilku czy kilkunastu letnią papugę ,zależy czego sie spodziewasz jak nastawiasz się na to że ptak ma być ...."taki a taki" możesz się zawieść .Ja wychodze z założenia że często lepiej wziąść taką zaniedbaną czy po prostu opuszczona papuge i zmienić jej życie ..może dla tego że od papug nie wymagam mówienia wierszyków , żąglowania czy przynoszenia przedmiotów a po prostu tego by pozwoliły mi być ich przyjacielem .Co do agresji nie da sie przewidzieć tego czy papuga podczas dojrzewania nie zacznie byc agresywna , czy też tego jak zareaguje na nowy dom .Ja z mojego doświadczenia wiem że można spodziewać się wszystkiego od aniołków po diabelskie dziecie :P .Jeśli posiadasz żako dobrze wiesz jak nie przewidywane są duże papugi :) a żako to doskonały przykład.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla- Ary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości